Susumu RG1608N-3920-W-T5
RG1608N-3920-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3920-W-T5
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3920-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-3920-W-T5
QUANTITY
RG1608N-3920-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3920-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3920-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3920-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3920-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3920-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3920-W-T5
RES 820 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 8BIT 20-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf