Susumu RG1608N-3921-C-T5
RG1608N-3921-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3921-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3921-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3921-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3921-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3921-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3921-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3921-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3921-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3921-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3921-C-T5
MULTI-PAIR 14COND 28AWG 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 6POS 2.5MM datasheet.pdf
IC LV 10BIT FET BUS SW 24-TVSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 680PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
QSFP PATCH CABLE 5M 30 AWG datasheet.pdf