Susumu RG1608N-3922-C-T5
RG1608N-3922-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3922-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3922-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3922-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3922-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3922-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3922-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3922-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3922-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3922-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3922-C-T5
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
AC/DC DSKTP ADPTR 5V +/-12V 27W datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS RF N-CH HF/VHF/UHF M244 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 13POS GOLD datasheet.pdf
Crystal 12.5000MHz 30ppm 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 0.200 T/H datasheet.pdf
LED RED 5.5MM ROUND T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf