Susumu RG1608N-4122-W-T5
RG1608N-4122-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4122-W-T5
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4122-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-4122-W-T5
QUANTITY
RG1608N-4122-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4122-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4122-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4122-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4122-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4122-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4122-W-T5
IDC CABLE - HKC20S/AE20G/X datasheet.pdf
IC VIDEO EQUALIZER 22-SDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 5V OUT SIP7 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 4CH 8HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf