Susumu RG1608N-4321-D-T5
RG1608N-4321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4321-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4321-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-4321-D-T5
QUANTITY
RG1608N-4321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4321-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4321-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4321-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4321-D-T5
MOD PWR ENT 2POS HLDR 2A QC PNL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
FUSE .200A 125V ALARM IND W/LENS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 400MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SHEET COPPER FOIL 25.4MM SQ 5/PK datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 3.3V DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE M27 PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf