Susumu RG1608N-4321-W-T1
RG1608N-4321-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4321-W-T1
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4321-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-4321-W-T1
QUANTITY
RG1608N-4321-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4321-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4321-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4321-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4321-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4321-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-4321-W-T1
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
TOOL CRIMP 20-28AWG OPEN-BARREL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A TO220-5 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 250V 18A TO252AA datasheet.pdf
CAP MICA 500PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
IC BASESTATION FINAL SOT502B datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK VTN200 2 BK 50' SPL datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf