Susumu RG1608N-4321-W-T5
RG1608N-4321-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4321-W-T5
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4321-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-4321-W-T5
QUANTITY
RG1608N-4321-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4321-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4321-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4321-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4321-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4321-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4321-W-T5
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 4W datasheet.pdf