Susumu RG1608N-4420-B-T5
RG1608N-4420-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4420-B-T5
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4420-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-4420-B-T5
QUANTITY
RG1608N-4420-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4420-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4420-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4420-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4420-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4420-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4420-B-T5
CONN RCPT 3POS BLU MTA-100 30AU datasheet.pdf
CONN SPLICE PARA 300MCM AMPOWER datasheet.pdf
IC DELAY LINE 6NS 8UMAX datasheet.pdf
IC POWER MGMT 48WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT SLD datasheet.pdf