Susumu RG1608N-47R5-C-T5
RG1608N-47R5-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-47R5-C-T5
Brief Description
RES SMD 47.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-47R5-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-47R5-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-47R5-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-47R5-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-47R5-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-47R5-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-47R5-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-47R5-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-47R5-C-T5
Crystal 5.5296MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
INDUCTOR 40.5MH COMMON MODE datasheet.pdf
IC USB TRANSIENT SUPP 8-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 75POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
BOARD DEV FOR EPC2015 40V EGAN datasheet.pdf
TOUCHPANEL FOR EA DOGM128-6 datasheet.pdf
+3 V, Dual, Serial Input 12-/10-Bit DACs IC datasheet.pdf