Susumu RG1608N-48R7-C-T5
RG1608N-48R7-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-48R7-C-T5
Brief Description
RES SMD 48.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-48R7-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-48R7-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-48R7-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-48R7-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-48R7-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-48R7-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-48R7-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-48R7-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-48R7-C-T5
CONN HEADER 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
IC MOD/DEMOD FM VIDEO 16SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf