Susumu RG1608N-4991-B-T5
RG1608N-4991-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4991-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4991-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-4991-B-T5
QUANTITY
RG1608N-4991-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4991-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4991-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4991-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4991-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4991-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4991-B-T5
FLEX CABLE - AFK17A/AE17/AFH17T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
BCH-381VF- 7 BK datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN RECP datasheet.pdf
5900UF 200V 64X143 85C ST datasheet.pdf