Susumu RG1608N-513-W-T5
RG1608N-513-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-513-W-T5
Brief Description
RES SMD 51K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-513-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-513-W-T5
QUANTITY
RG1608N-513-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-513-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-513-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-513-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-513-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-513-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-513-W-T5
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO247AC datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.2A 5X20MM datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR 1000V 275A TO-93 datasheet.pdf
RES 332K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf