Susumu RG1608N-51R1-B-T5
RG1608N-51R1-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-51R1-B-T5
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-51R1-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-51R1-B-T5
QUANTITY
RG1608N-51R1-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-51R1-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-51R1-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-51R1-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-51R1-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-51R1-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-51R1-B-T5
JUMPER-H1500TR/A2015S/X 5" datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
HANDLE RND .187"DIA .625"H ALUM datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3-PH EMC/RFI 600A datasheet.pdf
OSC XO 152.145MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf