Susumu RG1608N-5231-W-T1
RG1608N-5231-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5231-W-T1
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5231-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-5231-W-T1
QUANTITY
RG1608N-5231-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5231-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5231-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5231-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5231-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5231-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-5231-W-T1
SOCKET 8 PIN OCTAL CHASSIS MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
PC TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf