Susumu RG1608N-52R3-C-T5
RG1608N-52R3-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-52R3-C-T5
Brief Description
RES SMD 52.3OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-52R3-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-52R3-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-52R3-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-52R3-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-52R3-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-52R3-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-52R3-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-52R3-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-52R3-C-T5
MODULE DEBUGGING FOR COP8SA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE datasheet.pdf
RES 130K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf