Susumu RG1608N-5361-W-T5
RG1608N-5361-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5361-W-T5
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5361-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-5361-W-T5
QUANTITY
RG1608N-5361-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5361-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5361-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5361-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5361-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5361-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-5361-W-T5
IDC CABLE - MDM34H/MC34M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 30PF 2% 500V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 4300PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 8241A datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 50V CH 0504 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 480VAC datasheet.pdf