Susumu RG1608N-5362-W-T5
RG1608N-5362-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5362-W-T5
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5362-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-5362-W-T5
QUANTITY
RG1608N-5362-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5362-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5362-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5362-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5362-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5362-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-5362-W-T5
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
IC DVR HIGH/LO SIDE 4A 10WSON datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 74MA 45 OHM TH datasheet.pdf
HEADER/WIRE HOUSING H2724/1000 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 2W DO204AL datasheet.pdf
BIT STEP 5 datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 10POS .100" SMD datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf