Susumu RG1608N-5491-C-T5
RG1608N-5491-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-5491-C-T5
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-5491-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-5491-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-5491-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-5491-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-5491-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-5491-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-5491-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-5491-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-5491-C-T5
CORD COIL REVERSED 8-8 BLACK 7' datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CONT PWR LOCK PCB SERIES 1 datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 1A WIRE datasheet.pdf
RES 32.8 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-6" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf