Susumu RG1608N-563-W-T5
RG1608N-563-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-563-W-T5
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-563-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-563-W-T5
QUANTITY
RG1608N-563-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-563-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-563-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-563-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-563-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-563-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-563-W-T5
CONN CARD EXTEND 20POS .050" SLD datasheet.pdf
CONN HEADR 56POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM MLPQ-16L datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 500' datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf