Susumu RG1608N-6192-D-T5
RG1608N-6192-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6192-D-T5
Brief Description
RES SMD 61.9KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6192-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-6192-D-T5
QUANTITY
RG1608N-6192-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6192-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6192-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6192-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6192-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6192-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6192-D-T5
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
N.I.C. REC HSG 1POS RED datasheet.pdf
ANTENNA U.FL 868MHZ 30MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC676LC3C datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf