Susumu RG1608N-6192-W-T1
RG1608N-6192-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6192-W-T1
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6192-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-6192-W-T1
QUANTITY
RG1608N-6192-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6192-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6192-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6192-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6192-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6192-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-6192-W-T1
CONN PLUG HOUSING 20POS 2MM datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE RED datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 239MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR IMAGE MONO CMOS 84-LCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 28-SOIC datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8DFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
470UF 20V 16X25 105C RAD datasheet.pdf