Susumu RG1608N-623-C-T5
RG1608N-623-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-623-C-T5
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-623-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-623-C-T5
QUANTITY
RG1608N-623-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-623-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-623-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-623-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-623-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-623-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-623-C-T5
IC DAC 16BIT 40CH SERIAL 64-LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12.8VA CHAS MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
PRINTER RIBBONS datasheet.pdf
IC BOOST CONV ADJ 1.5A 8WSON datasheet.pdf
IC INVERTER GATE SGL LP 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 470VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf