Susumu RG1608N-6342-C-T5
RG1608N-6342-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6342-C-T5
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6342-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-6342-C-T5
QUANTITY
RG1608N-6342-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6342-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6342-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6342-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6342-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6342-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6342-C-T5
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A TO263-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 12MM RADIAL datasheet.pdf