Susumu RG1608N-6810-C-T5
RG1608N-6810-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6810-C-T5
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6810-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-6810-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-6810-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6810-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6810-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6810-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6810-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6810-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6810-C-T5
IC ADC 14BIT DUAL 2CH 28-SSOP datasheet.pdf
LABEL S LAM DM PAPER WHT.90X.44" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
LED SHWO 3W HI PWR GREEN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FUSE 5A F PIGTAIL 6.3X32 datasheet.pdf