Susumu RG1608N-6810-P-T1
RG1608N-6810-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6810-P-T1
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6810-P-T1.pdf
Availability of RG1608N-6810-P-T1
QUANTITY
RG1608N-6810-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6810-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6810-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6810-P-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6810-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6810-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-6810-P-T1
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .250" datasheet.pdf
TIE MNT WING PUSH MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC 1.71V LOW CURRENT MON SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 3.3V 150PPM SMD datasheet.pdf
CONN SHROUD STACKER 30POS RA datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/19/180 1.5 BK datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf