Susumu RG1608N-6810-W-T5
RG1608N-6810-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6810-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6810-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-6810-W-T5
QUANTITY
RG1608N-6810-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6810-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6810-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6810-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6810-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6810-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-6810-W-T5
RES SMD 2.49KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC SMA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 356 I/O 456PBGA datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf