Susumu RG1608N-68R1-W-T1
RG1608N-68R1-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-68R1-W-T1
Brief Description
RES SMD 68.1OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-68R1-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-68R1-W-T1
QUANTITY
RG1608N-68R1-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-68R1-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-68R1-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-68R1-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-68R1-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-68R1-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-68R1-W-T1
JUMPER-H1507TR/A3049G/X 5" datasheet.pdf
GDT 500V 20KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD CORD SGL-ENDED 6-6 BLACK 14' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/4 WHT 24' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf