Susumu RG1608N-69R8-B-T1
RG1608N-69R8-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-69R8-B-T1
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-69R8-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-69R8-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-69R8-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-69R8-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-69R8-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-69R8-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-69R8-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-69R8-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-69R8-B-T1
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 55POS datasheet.pdf