Susumu RG1608N-69R8-D-T5
RG1608N-69R8-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-69R8-D-T5
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-69R8-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-69R8-D-T5
QUANTITY
RG1608N-69R8-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-69R8-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-69R8-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-69R8-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-69R8-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-69R8-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-69R8-D-T5
IC MPU XSCALE 400MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
381 TB RIS CLA LEFT HIGH datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE 7.2KV 16AMP 2" DIN datasheet.pdf