Susumu RG1608N-7152-B-T5
RG1608N-7152-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7152-B-T5
Brief Description
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7152-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-7152-B-T5
QUANTITY
RG1608N-7152-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7152-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7152-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7152-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7152-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7152-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7152-B-T5
IC TXRX 3-5.5V RS232 LP 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1.2 UNF 5V datasheet.pdf
KIT REDY TOOL 3.3/5.0 ADP2503 datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF ORANGE RA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 4 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf