Susumu RG1608N-71R5-C-T5
RG1608N-71R5-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-71R5-C-T5
Brief Description
RES SMD 71.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-71R5-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-71R5-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-71R5-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-71R5-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-71R5-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-71R5-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-71R5-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-71R5-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-71R5-C-T5
SWITCH SLIDE SP3T 250MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 18POS datasheet.pdf
BLZP 5.00/10/270F SN BK BX datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" YEL JACKS NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.28V 500MW SOD80 datasheet.pdf
HDM 5SMPO070F170F T datasheet.pdf
LAMP 3MM OVAL, BLUE 470NM datasheet.pdf