Susumu RG1608N-7681-D-T5
RG1608N-7681-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7681-D-T5
Brief Description
RES SMD 7.68KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7681-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-7681-D-T5
QUANTITY
RG1608N-7681-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7681-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7681-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7681-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7681-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7681-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7681-D-T5
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 47PF 100V 1210 datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STR 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
IC HALL LATCH SWITCH TO-92 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE STD REC 80A DO-5 datasheet.pdf