Susumu RG1608N-7681-W-T5
RG1608N-7681-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7681-W-T5
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7681-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-7681-W-T5
QUANTITY
RG1608N-7681-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7681-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7681-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7681-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7681-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7681-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7681-W-T5
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 3V MICRO8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LI-ION POWER MGT 40VQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 40POS datasheet.pdf
BOX PIN HDR ASSY 40 PS 075 CL datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MOD PLUG BOOT 8W GREY DIAM MAX 6 datasheet.pdf