Susumu RG1608N-8062-B-T5
RG1608N-8062-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8062-B-T5
Brief Description
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8062-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-8062-B-T5
QUANTITY
RG1608N-8062-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8062-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8062-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8062-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8062-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8062-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8062-B-T5
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ESD5020-21, ENABLING SWITCH DEV datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 20POS THRUHL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf