Susumu RG1608N-8251-C-T5
RG1608N-8251-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8251-C-T5
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8251-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-8251-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-8251-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8251-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8251-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8251-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8251-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8251-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8251-C-T5
PTC 2.50A 30V RESETTABLE KINK datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X6-1/4X1-1/4 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 11POS TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
IC FPGA 156 I/O 256UBGA datasheet.pdf
MMCX RA PL TO SMA RABHJK RG316 datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ A CODED 0.3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf