Susumu RG1608N-8450-W-T1
RG1608N-8450-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8450-W-T1
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8450-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-8450-W-T1
QUANTITY
RG1608N-8450-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8450-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8450-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8450-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8450-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8450-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-8450-W-T1
IDC CABLE- AKP50A/ AE50M / AKP50 datasheet.pdf
CONN DB62 MALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 200 OHM 25% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 25K OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 0.15W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 250VAC RADIAL datasheet.pdf