Susumu RG1608N-8871-D-T5
RG1608N-8871-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8871-D-T5
Brief Description
RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8871-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-8871-D-T5
QUANTITY
RG1608N-8871-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8871-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8871-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8871-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8871-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8871-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8871-D-T5
CONN HEADER VERT .100 2POS 30AU datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA SP-NC 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.18M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 19.8V 1KA DISC 17MM datasheet.pdf
BERGSTIK II SR POLARIZED datasheet.pdf
CAP MICA 10000PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
OPTO SENSOR TSG NPN CONN datasheet.pdf
BULB SOCKET SINGLE HSG NATURAL datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
LJT 3C 3#20 PIN PLUG datasheet.pdf
2200UF 63V 18X35MM 105C 3000H datasheet.pdf