Susumu RG1608N-9091-D-T5
RG1608N-9091-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9091-D-T5
Brief Description
RES SMD 9.09KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9091-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-9091-D-T5
QUANTITY
RG1608N-9091-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9091-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9091-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9091-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9091-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9091-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-9091-D-T5
CONN HEADR BRKWAY .100 07POS STR datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
RF PWR AMP 31GHZ 4W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 54POS .100" SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
2200UF 350V 64X105 85C ST datasheet.pdf