Susumu RG1608N-911-B-T1
RG1608N-911-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-911-B-T1
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-911-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-911-B-T1
QUANTITY
RG1608N-911-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-911-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-911-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-911-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-911-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-911-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-911-B-T1
IDC CABLE - MKC26K/MC26F/MCS26K datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 2A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMD datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 1200UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf