Susumu RG1608N-911-C-T5
RG1608N-911-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-911-C-T5
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-911-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-911-C-T5
QUANTITY
RG1608N-911-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-911-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-911-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-911-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-911-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-911-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-911-C-T5
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
THERM NTC 22K OHMS 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MOSFET DVR N-CH DUAL 8-VFDFPN datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2M OHM 16DIP datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 24pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf