Susumu RG1608N-9530-W-T5
RG1608N-9530-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9530-W-T5
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9530-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-9530-W-T5
QUANTITY
RG1608N-9530-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9530-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9530-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9530-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9530-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9530-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-9530-W-T5
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LEGEND PLATE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIN RAIL 86.36MMX17.78MM SLOTTED datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SNGL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 1X2 10UDFN datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf