Susumu RG1608N-9761-W-T1
RG1608N-9761-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9761-W-T1
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9761-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-9761-W-T1
QUANTITY
RG1608N-9761-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9761-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9761-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9761-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9761-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9761-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-9761-W-T1
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.806 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf