Susumu RG1608P-102-C-T5
RG1608P-102-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-102-C-T5
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-102-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-102-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-102-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-102-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-102-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-102-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-102-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-102-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-102-C-T5
CAP CER 91PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 320X240 WH TRANSM datasheet.pdf
TAB 2,8X0,8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" A195 SMAF datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 24AWG 500' datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf