Susumu RG1608P-1053-C-T5
RG1608P-1053-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1053-C-T5
Brief Description
RES SMD 105KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1053-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1053-C-T5
QUANTITY
RG1608P-1053-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1053-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1053-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1053-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1053-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1053-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1053-C-T5
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 24V INCAND SQR GREEN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED YLW datasheet.pdf
RES 264K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DOCO PKG. datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 39K OHM 14SOIC datasheet.pdf