Susumu RG1608P-1070-B-T5-04A
RG1608P-1070-B-T5-04A picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1070-B-T5-04A
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1070-B-T5-04A.pdf
Availability of RG1608P-1070-B-T5-04A
QUANTITY
RG1608P-1070-B-T5-04A Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1070-B-T5-04A
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1070-B-T5-04A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1070-B-T5-04A
Related LinksRG1608P-10, RG1608P-1070-B-T5-04A Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1070-B-T5-04A Details Description
Related parts for RG1608P-1070-B-T5-04A
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W SOD123FL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1KW 400V datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.9NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf