Susumu RG1608P-1070-B-T5
RG1608P-1070-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1070-B-T5
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1070-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-1070-B-T5
QUANTITY
RG1608P-1070-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1070-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1070-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1070-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1070-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1070-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1070-B-T5
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC AMBIENT/PROXIMITY SENS UTDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf