Susumu RG1608P-1073-W-T5
RG1608P-1073-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1073-W-T5
Brief Description
RES SMD 107KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1073-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-1073-W-T5
QUANTITY
RG1608P-1073-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1073-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1073-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1073-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1073-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1073-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1073-W-T5
CONN TERM BLOCK FEED THRU 8MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 130PS .050" SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 0.11A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
DIODE PWR MOD BRIDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf