Susumu RG1608P-1150-C-T5
RG1608P-1150-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1150-C-T5
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1150-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1150-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1150-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1150-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1150-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1150-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1150-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1150-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1150-C-T5
IDC CABLE - CSC20G/AE20G/CCE20G datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V datasheet.pdf
4-20 CURRENT OUTPUT E5X ONLY datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 6 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.810" UNIV datasheet.pdf
25P MALE SC THRU HOLE datasheet.pdf
POWER ENTRY MODULE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf