Susumu RG1608P-1242-C-T5
RG1608P-1242-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1242-C-T5
Brief Description
RES SMD 12.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1242-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1242-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1242-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1242-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1242-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1242-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1242-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1242-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1242-C-T5
OSC XO 4.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 12.9A datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf