Susumu RG1608P-1271-P-T1
RG1608P-1271-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1271-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1271-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-1271-P-T1
QUANTITY
RG1608P-1271-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1271-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1271-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1271-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1271-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1271-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-1271-P-T1
IC INVERTER HEX SCHMITT 14SOP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TORQUE WRENCH HEAD 5/8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 300A POWIR 62 datasheet.pdf